fbpx
Tylko do 03.10.2023 – Dołącz do 7. Edycji szkolenia [Kubernetes Maestro »]
Kubernetes Maestro → sprawdź najnowsze szkolenie »»

Więcej Niż Konteneryzacja to podcast dla osób zainteresowanych tematyką konteneryzacji oraz najpopularniejszymi narzędziami takimi jak: Docker, Kubernetes. Druga strona podcastu to tematy związane z automatyzacją, infrastrukturą jako kod (IaC) oraz szeroko pojętym światem DevOps.

006: Kontenery w chmurze Microsoft Azure (gość specjalny: Marek Zając)

W szóstym odcinku podcastu pojawia się gość specjalny – mój kolega Marek Zając. Marek pracuje jako Software Architect, a na co dzień zajmuje się projektowaniem wysokodostępnych rozwiązań wykorzystując chmurę publiczną oraz rozwiązania Cloud Native. Marek prowadzi bloga ITwChmurach.pl, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Od czasu do czasu publikuje też artykuły w magazynie Programista (https://programistamag.pl)

W szóstym odcinku podcastu „Więcej Niż Konteneryzacja” rozmawiamy z Markiem na temat możliwości, jakie kryją się w chmurze Microsoft Azure jeśli chodzi o kontenery.

  • Azure Container Registry – czy to tylko rejestr na obrazy Dockerowe, a może coś więcej?
  • Azure Container Instance, czyli szybki sposób na wdrażanie aplikacji za pomocą docker-compose
  • AppService a produkcja – czyli sposób na hostowanie mniejszych rozwiązań w chmurze & kontenerach
  • Function App – jak to działa pod spodem?
  • Azure Kubernetes Service – co ciekawe przygotował Microsoft?
  • Który Kubernetes w chmurze jest lepszy? 


Zaproszenie na bezpłatne szkolenie z Kubernetes

https://wkontenerach.pl/live

Organizuje bezpłatne szkolenie wprowadzające do świata Kubernetes, podczas którego pokażę Ci, od czego zacząć naukę Kubernetes oraz jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc.

⌚ KIEDY: 21.04.2021 godz. 21.00
? Rejestracja: https://wkontenerach.pl/live

Gdzie można posłuchać podcastu „Więcej Niż Konteneryzacja”?

Podcast dostępny jest również na YouTube.

Podcastu możesz słuchać na wszystkich popularnych platformach. Jeżeli jeszcze nie ma działającego linku, oznacza to, że nadal pracuję nad publikacją podcastu na tej platformie.

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz ocenę oraz dwa zdania w recenzji w iTunes.

Twój głos ma znaczenie!

Dzięki temu mój podcast trafia do rankingów i łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały.

…a na tym bardzo by mi zależało!.

Damian Naprawa

Software Architect, Docker Certified Associate, praktykujący entuzjasta konteneryzacji. Lubi dzielić się wiedzą na swoim blogu https://szkoladockera.pl oraz w podkaście "Więcej Niż Konteneryzacja". Uczestnik globalnego programu partnerskiego Docker Enablement. Od kilku lat używa kontenerów na produkcji oraz mówi w języku #docker & #kubernetes. Fan automatyzacji oraz podejścia "As a Code"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *