fbpx
Tylko do 03.10.2023 – Dołącz do 7. Edycji szkolenia [Kubernetes Maestro »]
Kubernetes Maestro → sprawdź najnowsze szkolenie »»

Więcej Niż Konteneryzacja to podcast dla osób zainteresowanych tematyką konteneryzacji oraz najpopularniejszymi narzędziami takimi jak: Docker, Kubernetes. Druga strona podcastu to tematy związane z automatyzacją, infrastrukturą jako kod (IaC) oraz szeroko pojętym światem DevOps.

007: Kubernetes i kontenery w Amazon Web Services (AWS) z Wojciechem Gawrońskim

W siódmym odcinku podcastu rozmawiamy z moim gościem Wojciechem Gawrońskim o Kubernetes i kontenerach w Amazon Web Services.

  • Elastic Container Registry – zwykłe container registry, czy może coś więcej?
  • ECR i skanowanie obrazów pod kątem bezpieczeństwa
  • Czym jest i jak działa Elastic Container Service (ECS)?
  • Jaka jest różnica między Elastic Container Service, a Elastic Kubernetes Service?
  • EKS we własnej infrastrukturze – dlaczego i jak to możliwe?
  • Co daje nam AWS Fargate?
  • App2Container – dla kogo i jakie problemy rozwiązuje?
  • AWS App Runner – czy to może być alternatywa dla ECS i EKS

Podcast dostępny jest również na YouTube.


Gdzie można posłuchać podcastu „Więcej Niż Konteneryzacja”?


Gość odcinka: Wojciech Gawroński

Wojtek to współzałożyciel firmy Pattern Match, gdzie pracuje jako architekt systemów IT opartych o rozwiązania chmurowe. Specjalista od chmury Amazon Web Services (8 certyfikatów, pracuje z nią od 2015 roku), uhonorowany tytułem AWS Community Builder. Na co dzień pracuje z klientami z Polski, Europy Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Holandia) i Stanów Zjednoczonych przy wdrożeniach rozwiązań opartych o rozwiązania chmury publicznej, prywatnej i hybrydowej. Programista i architekt systemów rozproszonych z 12-letnim doświadczeniem (Erlang, Java, Python).

Podcastu możesz słuchać na wszystkich popularnych platformach. Jeżeli jeszcze nie ma działającego linku, oznacza to, że nadal pracuję nad publikacją podcastu na tej platformie.

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz ocenę oraz dwa zdania w recenzji w iTunes.

Twój głos ma znaczenie!

Dzięki temu mój podcast trafia do rankingów i łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały.

…a na tym bardzo by mi zależało!.

Damian Naprawa

Software Architect, Docker Certified Associate, praktykujący entuzjasta konteneryzacji. Lubi dzielić się wiedzą na swoim blogu https://szkoladockera.pl oraz w podkaście "Więcej Niż Konteneryzacja". Uczestnik globalnego programu partnerskiego Docker Enablement. Od kilku lat używa kontenerów na produkcji oraz mówi w języku #docker & #kubernetes. Fan automatyzacji oraz podejścia "As a Code"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *