Cześć, jestem Damian Naprawa i cieszę się, że tutaj jesteś.

Praktykujący pasjonat konteneryzacji – tak mogę siebie określić. Pracuje z Dockerem na co dzień od kilku lat. Jestem odpowiedzialny za tworzenie i utrzymanie systemów działających w oparciu o kontenery.

Interesuje się mocno tematem automatyzacji oraz podejścia „As a Code”. Tworzyłem zaawansowane automatyczne procesy budowania i wdrażania aplikacji działających w Dockerze.

Prowadzę szkolenia oraz warszaty, zarówno dla programistów jak i administratorów, devopsów.

Chcę Ci pokazać dlaczego warto znać Dockera oraz przedstawić najważniejsze jego zalety poparte praktycznymi przykładami.

Jeżeli zastanawiasz się czy znajomość Dockera jest Ci potrzebna

  • będzie dla Ciebie dużym plusem oraz mocnym wpisem do CV
  • zaoszczędzisz czas podczas tworzenia oprogramowania
  • unikniesz mozolnej konfiguracji środowisk przed wdrożeniem aplikacji

Blog ten kierowany jest zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Dla developerów, devopsów, system adminów oraz każdego kto chce poznać Dockera. Postaram się, aby każdy znalazl coś wartościowego.

Pokaże Ci jak w optymalny sposób używać Dockera w chmurze publicznej Microsoft Azure. Temat automatyzacji procesów budowania oraz automatycznego wdrażania aplikacji również bedzie poruszany.

Czy Docker rozwiązuje problemy bezpieczeństwa aplikacji?

Postaram się poruszyć ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa aplikacji działających w kontenerach.

Jak monitorować aplikacje działającą w kontenerze?

Jako, że monitoring aplikacji wdrożonych w modelu tradycyjnym znacząco różni się od aplikacji wewnątrz kontenera, pokażę w jaki sposób monitorować nie tylko aplikację, ale i całe środowisko, w którym działa Docker.

Dziękuje Ci za przeczytanie do końca.

PS. Zachęcam do dołączeniu do grupy wsparcia na Facebooku. Jest to miejsce gdzie wymieniamy się wiedzą i wspólnie pomagamy w rozwiązywaniu problemów.

Dołącz go grupy Docker DevOps Polska na Facebooku

Polub Szkoła Dockera na Facebooku

Dołącz do newslettera

Już ponad 600 osób zapisało się na mój newsletter (zero spamu! – tylko informacje o nowych artykułach oraz ciekawe nowinki ze świata konteneryzacji).

Zapisując się, jako bonus prześlę Ci „21 Praktycznych Przykładów Użycia Dockera Dla Developerów” oraz zbiór „10 Najlepszych Praktyk Tworzenia Dockerfile”